Dla kogo?
Dla kogo?
Nowoczesne metody leczenia, które wykorzystujemy w naszej klinice, pozwalają na uzyskanie efektu pięknego i zdrowego uśmiechu, kojarzonego z filmów. Implantologia umożliwia nam stworzenie pełnego uśmiechu nawet u osób, które na skutek nieszczęśliwych okoliczności straciły zęby.
Dlaczego warto uzupełnić braki w uzębieniu?Braki w uzębieniu mogą skutkować zmianami rysów twarzy...
Mimo iż większość osób uważa brak zębów za problem natury estetycznej, nie należy zapominać, iż utrata nawet jednego zęba może mieć niezwykle poważne konsekwencje dla zdrowia pacjenta. Skutkiem utraty zębów jest wysunięcie się zębów przeciwstawnych, a także przechylenie oraz zmiana położenia zębów sąsiadujących. Oznacza to również, iż zdrowe zęby są narażone na zwiększone obciążenia, co w następstwie ma wpływ na powstawanie mikropęknięć oraz ich ścieranie się. Brak zęba powoduje także zanik kości, proces, który może doprowadzić do wypadnięcia zdrowych zębów, a także zmiany rysów twarzy oraz do nadmiernego obciążenia stawów wynikającego z pojawiających się problemów z układem żucia. W okolicy szyi i ust powstają zmarszczki, a nos nienaturalnie się wydłuża, zbliżając się do brody. Ponadto, usta stają się cieńsze, a żuchwa oraz szczęka zapadają się.
Implanty hamują proces starzenia się twarzyImplanty są odpowiedzią na obawy każdej noszącej protezę osoby, która niepokoi się postępującym procesem zaniku kości. Nasze implanty stymulują kości do swojej odbudowy, ze względu na odtworzenie siły żucia panującej w zdrowej jamie zębów. Ponadto, pozwalają one zachować niezmieniony kształt szczęki czy linii dziąseł, co przekłada się na młodzieńczy wygląd twarzy. Nasze implanty pozwalają naszym pacjentom wyglądać i czuć się młodo.
Dla kogo implanty?Ubytki kości oraz ogólne warunki anatomiczne pacjenta są podstawowymi kwestiami, które należy rozważyć podczas leczenia implantologicznego. W przeszłości proces odbudowy kości związany był ze skomplikowanymi zabiegami chirurgicznymi, aczkolwiek obecnie zanik kości nie stanowi przeszkody dla wszczepów. Nasi stomatolodzy z profesjonalizmem oraz wielką starannością przeprowadzają zabieg odbudowy kości, który opiera się na nowoczesnych technikach oraz specjalistycznych materiałach. Dzięki postępowi nauki nie jest on tak obciążający jak rozwiązania stosowane chociażby pięć lat temu. Możemy także wszczepić pacjentom krótkie implanty, które nie potrzebują dużej ilości kości do osiągnięcia pełnej stabilności.
Implanty stosowane są także u pacjentów posiadających protezy całkowite. Doskonała stabilizacja pr otezy, którą zapewniają, umożliwia w pełni normalne funkcjonowanie pacjentowi, w tym wygodne mówienie oraz przeżuwanie.
Wiele osób, które rozważa implanty zadaje nam pytanie odnośnie górnej granicy wieku. Miło nam poinformować, iż nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia leczenia implantologicznego u osób starszych - nasz najbardziej wiekowy pacjent miał 82 lata, gdy wykonaliśmy podniesienie zatoki oraz wszczepienie implantów. Inaczej sprawa wygląda w przypadku młodych osób - leczenie implantologiczne nie może być przeprowadzane u osób, których kości wciąż rosną, dlatego pacjentom poniżej osiemnastego roku życia wykonujemy zdjęcie kości śródręcza, kwalifikujące do leczenia lub nie.
Bezpieczeństwo zabiegówZabiegi mało inwazyjne są kierunkiem, do którego zmierza współczesna stomatologia. Do ich przeprowadzenia wykorzystywane są trójwymiarowe wizualizacje otrzymywane za pomocą tomografii komputerow ej oraz powiększenia optyczne, do których używa się mikroskopów operacyjnych. Dzięki temu nasze zabiegi implantacyjne są bezpieczne, znacznie mniej uciążliwe, a ich efekty dużo bardziej imponujące - ich krótki czas trwania pozytywnie wpływa na gojenie się tkanek. Metodę mało inwazyjną wykorzystujemy między innymi podczas zabiegu balonikowego podniesienia dna zatoki szczękowej, czyli przygotowania podłoża kostnego dla wszczepienia implantów w sytuacji, gdy doszło do zaniku kości w szczęce górnej. Procedurę poprzedza ustalenie planu w oparciu o tomografię, a następnie stomatolog, przy użyciu mikroskopu operacyjnego, wprowadza balonik z solą fizjologiczną przez niewielki otwór. Zabieg jest niezwykle precyzyjny oraz bezpieczny i umożliwia umieszczenie tam później materiału kościotwórczego. Niewielka inwazja w ciało pacjenta sprawia, że metoda jest znacznie delikatniejsza, a dolegliwości pozabiegowe ograniczone do minimum.